Nemoc - závratě

Častým onemocněním ve středním a vyšším věku bývá toto onemocnění které dle čínské medicíny má příčinu nejčastějí:

 1. oslabením jangové, aktivní energie především v jangových drahách močového měchýře a žlučníku, a taktéž tenkého střeva. Ty mají svým průběhem jdoucím přes hlavovou část těla výrazný podíl na vzniku závratí z nedostatku energie. Bývá to po delších nemocích, prochlazeních.
 2. velmi častou příčinou závratí je uvolnění vnitřní škodlivé energie z jater při silném záchvatu vzteku či hněvu, tyto emoce v nadbytku vytvoří vnitřní vítr, který po drahách a spojnicích letí a stoupá do hlavy a zde způsobí silnou motolici. Většinou to bává 1 až 2 dny po nějakém konfliktu s okolím. V pozdějším věku hrozí ucpání cévního řečiště tímto větrem a hleny s možností vzniku mozkové příhody s ochrnutím.
 3. u pacientů, kteří jedí příliš tučná jídla a silně kořeněná, se tato vlhkost s horkostí koření spojuje v podobě hustých hlenů a ty bávají příčinou lehkých či těžkých závratí.

Léčba:

 Z toho, co bylo řečeno o příčině nemoci, si vyvodíme i léčebné postupy.

 • Akupresurou si ošetříme bod jater a žlučníku s představou čištění této dráhy a orgánu od větru a horkosti, červené zbarveného hněvu a vzteku.
 • Mentálním cvičením si 3 krát denně vydýcháme z jater a žlučníku horký vítr a přidáme k tomu mentální pročištění cév mozku od větrnosti.
 • Fototerapie – doporučuji na zklidnění horkosti jater denně jeden čtvrtlitr čaje z pampelišky, spíše kořene pokud možno, nebo velmi dobře zklidňují závratě plody lopuchu
 • Je nutné dodat, že zklidnění psychiky, ustanovení si důležitých priorit ve správný hodnotový žebříček, je prvním předpokladem k nevytváření dalšího škodlivého vnitřního větru vznikajícího z vnitřního vzteku a hněvu
 • Silné omezení hlenotvorné potravy je taktéž podmínkou zklidnění možnosti ucpání cévního řečiště mozku! JOGURTY, MLÉČENÁ STRAVA, TUKY, ATD.


Bod jater


Bod žlučníku

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu