Nemoc - kašel

 • je to hlavní příznak postižení dýchacího aparátu.

Postižení je zapříčiněno: A - vnějšími příčinami

                                             B – vnitřními příčinami

ad A/

 Velmi mnoho děti léčím pro déletrvající kašel, vracející se, přeléčený ATB. Suchý, dráždivý. Noční a ranní. Příčinou bývá vnější atak větru, většinou chladného, při lyžování, sportování, jízdě na kole. Tento škodlivý vítr se uchytí v pravé či levé plíci a stane se zde chronickým ložiskem. Je nutné jej odstranit. Může být provázen pícháním pod lopatkami, na hrudi a suchou rýmou.

                ad B/

Kašel z vnitřních příčin je vyvoláván patologickými poruchami ostatních orgánů, např. sleziny a žaludku, jejich vlhko stoupá vzhůru a dráždí plíce ke kašli. Takže je nutné omezit vlhkou potravu – mléčné výrobky, čokoládu, banány. Tento typ kašle má spíše charakter vlhký, hleny hojné, bez teplot, společně s kašlem je i výtok hlenů z nosu, postižený neustále polyká hojné hleny.

 Léčba a svépomoc:

 1. U kašle z vnějších příčin 3 krát denně akupresurou ošetříme bod plic – viz. obr. Masírujeme ve směru hod. ručiček asi 1 min., silně, vpravo a pak 1 min. i vlevo na zápěstí s představou vyhánění větru z plic.
 • Mentální cvičení: sami sobě či druhému každým výdechem si přes kůži vyháníme představu větru pryč z plic, obou. Nebojte se, působí to.
 • Fototerapie: 1 čajovou lžičku šalvěje vařte cca 15 minut na mírném varu, ve varném skle, pijte vlažné pomalu, z tradiční čínské fototerapie je vynikající směs, která se jmenuje ttx1
 1. Kašel z vnitřních příčin – doporučené dietní opatření, zákaz všech výše uvedených potravin po dobu 1 měsíce, pak střídmě užívat,
 • Akupresurou ošetříme bod sleziny a žaludku s představou odstranění hlenů a vlhkosti z žaludku
 • Mentální cvičení: opět představa hlenů a několika výdechy přes kůži břicha jdou hleny do éteru, opakujte za 4 hodiny, a pak ještě po 8 hodinách.
 • Fototerapie: doporučeno stejným návodem připravit čaj z rozrazilu nebo lékořice, tento čaj výrazně odhlení organismus.

 


Bod plic


Bod sleziny


Bod žaludku

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu