Nemoc - bolest hlavy

Příčin bolestí hlavy je celá řada, my si vybereme ty nejčastější.

A/

bolesti hlavy vyvolané škodlivou energií větru – jedná se o stav, kdy při delším pobytu na větru dojde k jeho průniku v povrchových vrstvách do jangových drah v hlavě a skrze ně pak do mozku. Je to bolst ostrá, přecházející z jednoho místo do druhého, mrazivá, postižený podvědomě utíká z větru, nesnáší jej.

Léčba:

 • Akupresurou si ošetříme jangové dráhy močového měchýře a žlučníku s představou, že z nich vyháníme pronikající vítr, viz obr.
 • Mentálním cvičením si v leže z uvedených bodů každým výdechem odstraníme vítr a naprosto podobným způsobem si jej můžeme vydýchat přímo z celé hlavy. Zde uvedu příklad – tesař, 24 let, bolesti hlavy, byl objednán k vyšetření na neurologické oddělení, naměřil jsem mu v povrchu hlavy vítr, pracoval na podzim ve větru na střeše, vítr uvedeným způsobem byl evakuován, po 3 dnech potíže ustaly, k hospitalizaci nedošlo, 1 rok je bez potíží.

B/

Bolesti hlavy vyvolané horkým vlhkem žlučníku. Tento typ onemocnění migrenózního charakteru má tyto příčiny. Je to jednak horko žlučníku, které vzniká převážně emočním vztekem z přepracování, psychického přepětí, z nuceného ovládání v zaměstnání. K tomuto emočnímu horku pokud přidáme špatné stravovací návyky v podobě přemíry vlhké stravy / jogurty, mléčné výrobky, čokolády, zmrzliny, omáčky…, tak tato vlhkost se spojí s horkostí, stoupá v dráze žlučníku, vytváří blokády energie v oblasti pravého či levého spánku, projevuje se urputnou bolestí, ostrou, šokující, s tlakem za očima, a je spojena s žaludeční nevolností, zvracením.

Léčba:

 • Akupresurou odstraníme z bodu žlučníku a jeho dráhy horkou energii v představě, poté vlhkou páru v představě tj. 3 krát denně jemnější masáží ve směru hodinových ručiček.
 • Mentálním cvičením se snažíme přímo ze žlučníku pod pravým obloukem žeberním vydýchat několikrát denně několika výdechy horkou a vlhkou páru, jako bychom zvedli pokličku z hrnce bublající omáčky.
 • Horkost žlučníku velmi dobře srovnává čaj z pampelišky 1 krát denně 1 čtvrtlitr
 • Dietní opatření – bylo by vhodné zhruba 1 měsíc silně omezit vlhká jídla, výše uvedené, zklidnit psychiku modlitbou, meditací, fyzickou aktivitou, relaxací, jógou.


Bod močového měchýře


Bod žlučníku

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu