Nemoc - bolest bederní krajiny

V naší populaci velmi časté onemocnění, projevující se bolestí v uvedené oblasti. Obvykle rozeznáváme tři důležité příčiny postižení:

A/ Blokáda energie v drahách

Pokud pronikla škodlivá energie do bederní části páteře, vyvolává zde blokády energie v drahách. Jedná se o energii vlhka a chladu, pokud sedíme na chladné a vlhké zemi, pracujeme ve vlhkých a chladných provozech. Dále o energii větru, pokud záda vystavujeme působení této škodlivině – tesaři, zedníci, horolezci, rybáři. Ale i průvan z klimatizace, či špatně utěsněných dveří na dílnách, halách atd.

 Pacient má prudkou bolest v bederní krajině, nemůže se rychle otočit jak ve stoje tak i na lůžku, bolest zhoršuje v závislosti na počasí, když prší, fouká, nebo se ochladí.

B/ Oslabení energie ledvin

 Opět se vracím k ledvinám jako paláci bederní krajiny. Při jejich únavě, oslabení , dojde k postupnému nárůstu tupých bolestí krajiny, bez výrazné propagace do kloubů, pacient nevydrží dlouho stát na místě, ve stoje, musí si sednou, má chladné nohy, občas závratě, vyšší tlak krevní, potíže s močením.

C/ Blokáda krve

Znáte ten případ, kdy někdo zvedl těžké břemeno a pak se již nenarovnal? Způsobil si poranění normálního oběhu energie a krve, došlo k blokádě, ta se projevuje bolestí silnou, prudkou, zhoršující se, pokud na toto přesně lokalizované místo zatlačíme.

Léčba a doporučení

 Protože v tomto případě si budete těžko určovat příčinu, v léčbě postupujte u všech bodů společně – začneme akupresurou – ošetříme si body močového měchýře a žlučníku, a to tak, že je budeme 3 krát denně zhruba každý z nich po dobu 1 minuty silně ve směru hod. ručiček masírovat s představou vyhánění chladu, větru, vlhka z uvedené oblasti, k nim přidejte i bod ledvin vpravo i vlevo.

 • Mentálním cvičením si přímo z postiženého místa vydýcháme několikrát denně zpod povrchu kůže chladnou a vlhkou páru mimo tělo, vy, kteří pracujete ve větrném prostředí i vítr. Mimo to, ještě se koncentrujte na močový měchýř jako na orgán uložený v podbříšku a z něj a ledvin si postupně odstraňte dýcháním chlad a vlhko.
 • Fytoterapie – zde je vhodné použít čaje, které zahřívají svým jangem ledviny a močový měchýř – jsou to zlatobýl, bříza, vrbovka.

      Ponaučení je třeba hledat u tohoto onemocnění v řádné prevenci. To je správná ochrana před škodlivostí větru, chladu, vlhka. Správná obuv, teplé sající ponožky, jejich včasná výměna…


Bod močového měchýře


Bod ledvin


Bod žlučníku

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu