Nemoc - nespavost

Potíže při usínání nebo nedostatečně hluboký spánek – to je nespavost.

A/ Pokud máte pomalé usínání, hojné sny, povrchní spánek, snadné buzení, bušení srdce a hojné pocení, jedná se o syndrom horkého srdce. Tento syndrom pramení především z přemíry duševní práce, psychického neklidu, stresu, jsme roztěkaní, zapomínáme, jsme roztržití.

B/ Při špatném spaní, závratích, bolestech bederní krajiny, hučení v uších, chladných nohou se jedná o energetickou nedostatečnost ledvin.

C/ I žlučník může být příčinou špatného spaní, je to tehdy, když jsme se silně rozčílili, s dětmi, spolupracovníkem, rodiči, tchýní… Často máme přitom bolesti hlavy ve spáncích, pravé či levé strany.

Léčba:

Ad A

 • V případě syndromu horkého srdce je vhodné akupresurou ovlivnit hned 2 body – bod srdce, bod tenkého střeva viz obr., s představou, že si z uvedených orgánů vyháním horko.
 • Mentální cvičení zabírá velmi dobře – několikrát denně si třeba 15 krát až 20 krát vydýcháme ze srdce nadbytek horké páry, horkého vzduchu a stejně tak i z okolí pupku, přes kůži do prostoru (do Božího světla).
 • Fototerapie – výborným čajem je čaj dobromyslu – ochlazuje a zklidňuje srdce, vždy navečer 1 šálek pomalu popíjet

Ad B

 • Je nutné posílit a přitom i zklidnit ledviny – k tomu je velmi vhodný čaj z puškvorce nebo vrbice a samozřejmě je velmi dobré doplnit tuto léčbu akupresurou na bodě ledvin na vnitřním kotníku.

Ad C

 • Stačilo by říct nebo napsat, nerozčilujte se. To ale není vůbec snadné. Zde je dobré učit se odpouštět nedostatky druhých, učit se toleranci, naučit se připouštět si své četné chyby, zametat před svým prahem, hledat třísku ve svém oku. Vztek se z nás vytratí. Každý večer si myjeme tělo, čistíme zuby. Dřív než ulehneme, vyčištěme si také duši od denního bláta, které jsme si na ni nanesli.


Bod srdce


Bod tenkého střeva


Bod ledvin

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu