Nemoc - zánět nosních dutin

Toto onemocnění se vyznačuje silným výtokem hlenohnisu z nosu, smrkáním či zaraženou rýmou, ztrátou čichu.

 Příčina: Jak jsme si řekli dříve, nos je zevním vývodem plic, tudíž příčinu je třeba především nutné hledat v tomto orgánu. Tudíž pokud jsou plíce napadený nějakou škodlivinou, ať již je to vítr, sucho, chlad, dochází k prvním příznakům v oblasti nosní sliznice a dutin nosních. ¨

 Příznaky: hustý výtok hlenu z nosu, porušený čich, kašel, bolest, čelní oblasti a dutin.

Příklad:

Podnikatel, ztráta čichu, chronická sinusitida ve stálém dvouročním léčení

Při zjišťování příčiny jsme narazily na to, proč jsem mu diagnostikoval horký vítr plic. Před dvěma lety byl na dovolené na Filipínách a tam byl silný horký vítr, který si pamatuje. Velmi mu vadil a byl nepříjemný. Ten mu pronikl do plic a dva roky mu poškozoval energii obou plic a pohrudnice, a provokoval záněty dutina nosní sliznice. Hned po prvním sezení se mu vrátil čich.

Léčba:

 • Akupresurou si ošetříme body plic na obou zápěstí, silnou masáží a s představou odstranění horkého větru z dráhy a orgánu a k tomu přidáme bod žaludku, který budeme taktéž silně masírovat po dobu 1 minuty s představou uvolnění hlenů z této dráhy, která prochází oboustranně pod obě spodní víčka.
 • Mentální představa je stejná jako u akupresury tj. 3 krát denně si vydýcháme tento horký, suchý vítr z obou plic do prostoru přes kůži hrudníku. K tomu si také přidáme představu hlenů v žaludku, které je nutné vydýchat ve formě vlhkého jogurtu opět mimo tělo ven.

Fytoterapie – morušovník černý, rostoucí na jižní Moravě, je dobrý k přípravě čaje k vyhnání větru z plic, návod viz výše, jako ostatní čaje


Bod plic


Bod žaludku

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu