Nemoc - revmatismus

Toto onemocnění je časté v celém světě, nevybírá si určitě lokality. Dle Tradiční čínské medicíny jsou příčinou 3 hlavní škodlivé energie Xie Qi. Jsou to vlhko, chlad a vitr.

  Pokud je naše obranná energie oslabená / Wei Qi /, povrch těla je neschopný odolávat těmto škodlivinám. Jsme-li trochu déle v chladné vodě, sedíme na vlhké zemi, či jsme zpoceni na větru, tak se velmi vystavujeme působení těchto faktorů vznikajícího revma. Tok energie a krve se blokuje, a tato blokáda znamená otok, bolest, omezení hybnosti.

 Existují 3 kategorie revmatismů dle TČM.

A/ revmatizmus z chladu

Je to bolestivý revmatizmus, nestěhovavý, je v jednom klounu, chlad zhoršuje průběh, teplo ulevuje, jazyk je s bílým povlakem

B/ revmatizmus z větru

 To je typ stěhovavého revma, postihující střídavě hodně klounů, nesnášenlivost větrného počasí.

C/ revmatizmus z vlhka

 Často bývá spojen i s chladem, provokován pobytem v chladných a vlhkých provozech, je těžký, projevuje se těžkým otokem jednoho kloubu, nestěhuje se.

Léčba:

 • v léčbě je vhodné po určení typu revma bojovat právě proti některé z vyjmenovaných škodlivin. Pokud máme postižený určitý kloub, např. kolenní, musíme vědět, která dráha jakého orgánu jde přes dotyčný kloub, a tu čistit od vlhka, chladu či větru. V případě kolene vpravo či vlevo si odstraníme akupresurou škodlivou energii u těchto bodů a drah: jater, žaludku, sleziny, ledvin, močového měchýře. Všechny body si najdete na obrázcích. V případě horních končetin, zápěstí, lokte, ramenních kloktů je třeba ošetřit body plic, tlustého střeva, srdce, tenkého střeva, Tří ohňů. Vždy se musí masírovat s danou představou vyhánění větru, chladu či vlhkosti z postiženého bodu, či kloubu.
 • mentální cvičení, v případě, že jste si našli typ revmatizmu, je výborným doplňkem léčby s překvapujícími výsledky v domácích podmínkách. Danou škodlivou energii si představíme v kloubu, např. chlad jako energii kostky ledu či chladného vzduchu, a několika výdechy si vydýcháme její energii přes kůži ven. U větru a vlhka stejně. Opakujeme několikrát denně, naprosto volně, bez křeče. Výsledek se dostaví po několika hodinách. U volnění bolesti, zklidnění otoku.
 • U fototerapie Vám naprosto jednoznačně doporučuji byliny speciálně namíchané pro tyto účely z apotéky čínské medicíny.
 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu