Nemoc - zácpa

Zácpa je zadržování stolice, které překračuje 2 dny, tuhost stolice a ajejí obtížné vylučování.

Příčina:

A - syndrom z nadbytku
B – syndrom z nedostatku

Ad A

Při první příčině dochází v organismu ke stavu, kdy vlivem ostré, pálivé stravy, se vyvolává hromadění horkosti a suchosti v žaludku a ve střevě. Škodlivá energie horka spaluje útroby a zraňuje vnitřní tekutiny. Vysušuje je. Střevo je suché. Mimo špatné stravování může být horko vyvoláno silnou úzkostí, emocí, která se váže na plíce a tlusté střevo. Vzpomeňte si na zácpu při změně pobytu, při nečekaných životních událostech.

Ad B

Při syndromu z nedostatku je tato porucha trávení způsobená silným oslabením celkové energie při dlouhých chronických onemocněních, po porodu, v důsledku pokročilého věku. Organismus slábne, energie qi a krev jsou nedostatečné.

Léčba:

 • Akupresurou ošetříme bod plic a tlustého střeva 3 krát denně po dobu 2 minut, v prvním případě s představou vyhánění horkosti z pravé i levé plíce
 • Mentálním cvičením si budeme v myšlenkách a v soustředění vydýchávat sucho z plic a každým vdechem si dodáme vlhkou páru do plic a střev
 • Fototerapie – denně 1 čtvrtlitr čaje ze šalvěje, která má jinový účinek na plíce, párový orgán tlustého střeva, příprava viz výše.

 V případě celkového oslabení organismu a následné zácpy je třeba postupně dodat tělu jak jinovou tak i jangovou energii, takže akupresurou střídavě dodáváme teplou i chladnou energii opět v představě při masáži bodů plic a tlustého střeva a k šalvěji přidáme i jangový nápoj z podbělu či tužebníku.

 Celkově při doporučení u zácpy je nutné se vyvarovat kořeněné a ostré stravy, česneku, paprice. Spíše na přechodnou dobu koření úplně vysadit, dát přednost ovoci, kompotům, mléčné stravě, ale ne chladné z ledničky, rybám a bílému masu. Doporučeným vydechováním úzkosti z plic se srovnáte jak po psychické stránce, tak i po stránce poruchy trávení.


Bod plic


Bod tlustého střeva

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu