Nemoc - menstruační poruchy

Do ordinace Tradiční čínské medicíny přichází hodně žen v mladším i starším věku, kterým se narušila pravidelnost menstruačního cyklu. Menstruace jsou zkrácené, či zpožděné, dokonce i častější.

 Nyní si uvedeme nejčastější případy:

 1. Zkrácení cyklu – emoční hnutí u žen, především úzkost, obavy, znepokojení, vyvolává narušení cyklu. Tyto emoce jsou horké až ohnivé povahy a zapalují především plíce a játra. Horko se hromadí v děloze a svou energií vytlačuje krev z ní a způsobuje předčasnou menstruaci. Menstruační cyklus bývá kratší než 28 dnů, dokonce může být i 2 krát za měsíc, třeba jen ve formě špinění. Pacientka je neklidná, potí se, má poruchu spánku, dává přednost studeným nápojům…
 2. Zpožďování cyklu

- je to pak příčiny v případě předcházejícím, škodlivinou, která zapříčiňuje opoždění menstruace je chlad. Tento chlad blokuje normální funkci energie v děloze, jang dělohy je nedostatečný a krev spíše stagnuje. Při delším setrvání tohoto chladu je později velká pravděpodobnost vzniku děložních myomů. Cyklus je delší než 28 dnů, barva krve je bledá /chlad/, pacientka nesnáší chladu, má ráda teplo.

 Bylo by dobré u tohoto syndromu říct, že velkou měrou se na vzniku chladu v děloze podílí syndrom chladných jater. Ten vzniká u hodně žen, které dávají přednost makrobiotice, vegetariánství. Syrovou stravou, bez tepelné úpravy, bílým masem dochází k průniku chladu do vnitřních struktur organismu. Prochlazená dráha jater se ve svém průběhu kříží v podbříšku.

 1. Nepravidelnost cyklu

- chronické nemoci, deprese, špatná strava, přílišná aktivita v sexu – to jsou faktory oslabení ledvin, jater. Občas je menstruace pozdní, jindy zase předčasná, barva krve je různá. Je zde přítomna velká, především večerní únava.

Léčba:

Ad A

 • Akupresurou si najdeme bod plic a oboustranně si jej ošetříme 3 krát denně silnější masáží s představou vyhánění úzkosti ve formě horkého vzduchu z obou plic. K tomu přidáváme ještě bod jater a srdce.
 • Mentálním cvičením si v leže či sedě několika výdechy vydýcháme z plic výše uvedený horký a suchý vzduch, stejně si odstraníme tímto vydýcháním horko i z dělohy, jater.
 • Připravíme si 1 čtvrtlitr čaje denně z jitrocele, střídavě s petrklíčem.

Ad B

 • u syndromu pozdní menstruace a chladu v děloze si akupresurou ošetříme bod jater 3 krát denně, ale nyní si budeme odstraňovat chlad a spíše budeme tuto dráhu zahřívat a povzbudíme si i bod ledvin za vnitřním kotníkem masáží ve směru hod. ručiček.
 • mentálním cvičením si několikrát denně vydýcháme z dělohy a podbříšku hodně studenou páru přes kůži ven do prostoru.
 • 1 pol. lžíci do půllitru vody ve varném skle, 15 minut vařit na mírném ohni – jedná se o čaj z ostropestřece, který zahřívá játra a jeho dráhu, posiluje je teplou energií

Ad C

U tohoto typu onemocnění doporučuji aplikovat jak způsob léčení u bodu A, tak i u bodu typ B, a střídat ob 1 týden.


Bod plic


Bod srdce


Bod jater


Bod ledvin

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu