Nemoc - zánět krku a angina

Nejčastější příčinou bolesti v krku, zánětu, angíny je dle Tradiční čínské medicíny narušení energie dvou orgánů:

 1. Plicní disharmonie
 2. Oslabení ledvin

Ad 1

Zánět hrtanu a hltanu je způsobován nejčastěji tím, že se pacient nadýchá horkého větru, především v letních měsících. Tato větrná horkost pronikne do obou plic, případně pohrudnice. Zde zůstane, pacient cítí bolest a suché řezání v krku. Pálení nosu, očí, sucho v hrdle. I přes léčbu ATB se nemusí tento stav úplně upravit, a potíže se periodicky vrací každoročně v letním období. K tomu se po určité době přidají i potíže se stolicí. Je suchá, vzniká zácpa. Tlusté střevo je párový orgán s plícemi. Suché horko vysušuje tekutiny plic i tlustého střeva.

Ad 2

Ve druhém případě postižení hrdla zánětem, mají velkou roli ledviny. Při jejich oslabení, ať již prochlazením, strachem či v pozdějším věku psychickým a fyzickým vyčerpáním, dojde k tomu, že se vnitřní tekutiny vyčerpají a toto sucho postihne i celý okruh kořene jazyku, krčních mandlí. Opět se postižení projeví bolestí v krku, zduřením mandlí, horečkou.

Léčba:

 Ad 1

 • Akupresurou si ošetříme bod plic vpravo i vlevo na zápěstí. Masáží ve směru hodinových ručiček si třikrát denně posílíme dráhu i orgán plic.
 • Mentální cvičení – suchý a horký vzduch si vydýcháme z obou plic přes kůži do prostoru ve formě horkého, suchého kouře vícekrát denně. Pokud onemocní dítě, mimo to, že s ním zajdete k lékaři, budete mu vícekrát vydechovat, vyfoukávat tuto škodlivinu z plic ven. Tím mu výrazně ulevíte.
 • Fytoterapie – je nutné zvlhčit plicní parenchym a hrtan pomocí jinového čaje, v tomto případě dop. šalvěj, stačí jeden čtvrtlitr denně podle mého návodu, stále opakovaného.

Ad 2

 • Akupresura – pokud máme bolesti v krku, zarudlé hrdlo, bez rýmy, kašle, dop. bod ledvin na vnitřním kotníku masírovat vpravo i vlevo 3 krát denně po dobu 1 min. s tím, že si ledviny neustále vizuálně posiluji čistou a krásnou žlutou energií.
 • Mentální cvičení – v klidu ticha si každým nádechem nasaji vlhkou rosu z ranní trávy, osvěžující, zklidňující, zvlhčující a samozřejmě ji posílám přímo přes kůži bederní krajiny do obou ledvin
 • Fytoterapie – dop. čaj z břízy, zlatobýlu, puškvorce, vrbovky. Nikdy ale ve směsi, Vždy samotné. A střídat je. Opět návod jsme již vícekrát uvedl.


Bod plic


Bod ledvin

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu