Nemoc - průjem

Dle čínské medicíny je třeba abychom rozlišovali:

A – průjem akutní
B – chronický průjem

Ad A

 Průjem akutní – pojíme-li potravu syrovou a chladnou, způsobíme si podráždění žaludku a střev škodlivou energií chladu, vlhka. Tato chladná vlhkost narušuje normální funkci žaludku a střev – to je oddělení čistého od nečistého a máme průjem.

Ad B

 Průjem déletrvající – při delší nemoci je oslabena funkce sleziny a žaludku / slezina nemůže oddělovat energetickou esenci z potravy /

Léčba:

 • akupresurou si ošetříme bod žaludku a tlustého střeva, v představě vyháníme z těchto orgánů chlad a vlhko
 • mentální cvičení – vydýcháme chladnou páru z oblasti nadbřišku tj. žaludku
 • fototerapie – doporučuji použít kokošku, podběl či tužebník k zahřátí jangu plic, a k zahuštění stolice, a k posílení stěny tlustého střeva

 Samozřejmě u průjmů je třeba se vyvarovat excesu pojídání studených pokrmů na neklidný žaludek, v běhu či ve spěchu. Není vhodné konsumovat jídla z ledničky, především mléčné výrobky. I ti, kteří se snaží o vegetariánství a makrobiotiku, by měli znát správné zásady stravování z pohledu jinu a jangu, a určitě by se neměli pouze ochlazovat stravou jinovou z vlastnostmi chladnými. Postupně se pak silně prochlazují, především v orgánu jater a jeho dráhy. Přichází pak do mé ordinace v silně poškozeném stavu. Vlastní vinou s podcenění určitých zásad.


Bod žaludku


Bod tlustého střeva

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu