Nemoc - záněty středního ucha

S oblastí středního ucha velmi silně souvisí dutý orgán Fu, a tím je tenké střevo. Proto je dle mého názoru a v klinické praxi mám tento poznatek ověřen nejdůležitější příčinou narušená funkce tohoto orgánu. Potíže vznikají u malých dětí, projevují se teplotou, silnými, píchavými bolestmi ve středouší.

Příčina: nadměrné horké vlhko v tenkém střevě a jeho dráze.

Odkud se bere? Jsou to jednak emoce, které i u tak malých dětí můžeme pozorovat. Vztek, hněv, neklid, deprese. Kojenci, batolata dostávají do vínku nejen to dobré od maminek. Ale také emoce, kterými jsou budoucí maminky ovládané v době devítiměsíčního těhotenství. S tak můžeme pozorovat rodící se děti bledé, anemické, se slabým svalstvem, nevýrazné, protože jejich maminka trpěla depresemi z různých důvodů. Můžeme narazit již v porodnici na dítě, mající již ve žlučníku vztek, a taky se tak projevuje. Zkrátka toto emoční horko se projevuje a ukládá již u těch nejmenších do orgánů. I tenké střevo je jím zraňováno.

 To byly emoce. A vlhko? Všechny děti, které jsem léčil na opakující se záněty středouší, měly zahleněné tenké střevo a jeho dráhu, která jde do středouší. Toto vlhko pak vyvolává tlak, a blokádu energie, a každý blok se projevuje silnou bolestí.

 Takže spojeno dohromady emoční horko a hleny potravy = zánět středního ucha.

A kde se berou hleny u tak malých dětí? Samozřejmě z hlenotvorné potravy. Co to je? Především jsou to sladkosti! Hromady sladkostí od babiček, rodičů. Bonbony, čokolády, džusy, coly, jogurty, mléčné výrobky. Ano, potřebuje Vaše dítě mléko, ale ne tolik, kolik do Vás neustále cpou různé reklamy, předpisy, loby. A k tomu ještě v létě zmrzliny a poháry. Vždyť na to máme. Co bychom našim dětem nedopřáli. A v noci to pak začne, pro Vás i pro lékaře pohotovostní služby. Ta bolest, křik, ATB.

Léčba:

 • zásadně a tvrdě postupovat při výběru potravy, žádné sladkosti výše jmenované, mléko ředit třetinově třeba vývarem z vloček, je třeba vysušit tenké střevo, odstranit vlhko, zklidnit tento orgán
 • akupresurou jemně masírovat na obou rukou body tenkého střeva a s představou vyhánění hlenů a horka, minimálně 2 krát denně.
 • Mentální cvičení – vyfoukáme několikrát denně vlhké, horké hleny z oblasti tenkého střeva, tj. v okolí pupku přes kůži ven do prostoru
 • Fototerapie – zázvor ať čerstvý či sušený 2 krát denně, uděláme si z něj odvar, pomalu popíjet teplý.


Bod tenkého střeva

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu