Revmatická polymyalgia, revmatismus

Dnes mě navštívila v doprovodu své dcery třiašedesátiletá žena ve znamení Střelce. Zhruba před třemi lety onemocněla, dle lékařů revmatickou polymyalgií. Jedná se o stěhovavé bolesti kloubů a svalů. Nejdříve měla vysoké horečky, vysokou sedimentaci, a to 60/ za hodinu. Začaly mít velké bolesti, které ji asi půl roku hodně ztěžovaly život.

Brala hodně antibiotik a vyšetření na revma podle krve bylo negativní. Po neúspěšné léčbě antibiotiky byly nasazeny kortikoidy. Po nich došlo k ústupu bolestí a sedimentace byla na 20/ za hodinu. Potíže ji ale přivedly do mé ordinace. Byly to mírnější bolesti svalů. Při vyšetření jsem zjistil horkost v pravé plíci ve středním poli.  

To byla příčina všech potíží. Tuto horkost způsobila velkou úzkost před slavením šedesátých narozenin. Byly zde i známky přítomnosti plísně v tomto plicním ložisku. Tento zánět pak horko rozšířil do svalů a kloubů celého těla. Když jsem vysvětlil dceři a mamince mou tezi příčiny potíží, maminka mi podala poslední lékařskou zprávu, kde bylo u RTG plic psané: „Známky ustupujícího zánětu v pravé plíci.“ A to se shodovalo s mým vysvětlením. Jenže zajímavé bylo, že se tomuto RTG nálezu věnovalo málo pozornosti. Kortikoidy nevyléčí zánět plic, kdežto antibiotika ano. Ale musí být podány cíleně dle kultivace, jinak se míjí účinkem.

Nebylo to žádné revmatické onemocnění, kterým paní strádala tři roky. Ani revmatická polymyalgia. Byl to ložiskový zánětlivých proces v pravé plíci, který vstoupil do organismu. V tomto ložisku se dařilo velmi plísním, což bylo mimo jiné zase hodně nenápadným výsledkem v kultivaci Sputa-Candida. Zase se tomu věnovalo málo pozornosti.

Pacienti, kteří ke mně přijíždí, nemusí mít s sebou lékařské nálezy. Ale velice často si je berou. Jsem lékař, takže jim rozumím. Ale nevyžaduji je. Nyní jsem byl rád, že je měly, protože potvrzovaly, že má diagnóza je přesná.

Lékařská diagnóza zněla: „Revmatická polymyalgia.“ Nic o zánětu plic či o plísních. Myslím si, že pacienta bude dobrá. Dobrá diagnóza, dobrá léčba, dobrý výsledek. 

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu