Nespavost

V současné době neklidu a nepokoje, který na nás padá z okolního světa, společnosti, rodiny, zaměstnání, médií, jsou orgány, které zodpovídají za dobrý spánek, velmi přetížené. Ve večerních a nočních hodinách, kdy má fyziologicky nastat doba zklidnění, ochlazení, uvolnění, nastává stav takzvané horkosti a myšlenkového větru.

Tyto dvě škodliviny nám ruší náš spánek, přetrvává vnitřní aktivita, která nám ruší přirozenou křivku denního průběhu energie. Ta vrcholí v období poledne a části odpoledne. A klesá večer a v noci. Včera jsem vyšetřoval starší ženu, ve znamení Blížence, což je hodně větrné znamení v případě psychického zatížení. To si často bere na sebe dobrovolně, protože chce mít vše hodně čisté, uklizené a to znamená, že i vztahy dle znamení musí být za každou cenu hezké. A tak lítá, snaží se vyhovět všem, a když se jí nevrací to hezké, je nervózní, větrná, depresivní, plačtivá, rozladěná a labilní. Podléhá svému neklidu a nespí, protože ji tento neklid v noci ruší spánek. Potí se, je jí horko v noci, bere prášky na spaní. To je i případ této paní.

Našel jsem jí takzvaný vítr v perikardu. Tento vítr vzniká při nadměrném neklidu, hodně citově zabarvených větrných myšlenkách. Pacientka se stará o svého starého otce, chce to zvládnout sama, ale již nemůže, cítí smutek, tak ráda by to chtěla zvládnout. Stoupá jí vítr v perikardu, ten vchází do mozku, způsobuje jí nespavost, závratě, divné, plytké a doplašené sny. Často je podrážděná, pláče i bez silnějšího podnětu, život s ní je takový, že nikdy nevíte, jak bude reagovat na banální věci.

Tato diagnóza je cca jedna ze tří, které způsobují nespavost. Používám bylinné produkty, které tento neklid a vítr z perikardu dostanou pryč. Ale je samozřejmě důležité, aby člověk mírně změnil své priority a zdroje neklidu, které zraňují perikard - obal srdce. A neprožíval denní starosti tak intenzivně a nesmyslně jako doposud. Aby našel čas věnovat se sobě a Bohu, který je pravý zdroj pokoje a který nám tento pokoj jako laskavý Nebeský Otec dá, když se k němu obrátíme. Neustále děláme chybu, když pokoj hledáme v člověku, to je nedostatečné. Protože my jsme nedostateční. V čem? Ve všem.

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu