Orgány podle tradiční čínské medicíny

V tradiční čínské medicíně se rozlišuje 5 základních orgánů

1. Srdce

Nadměrný smutek poškozuje SRDCE. Jakmile se nedokážete přenést přes odchod blízkého, srdce se začne přehřívat. Dostaví se projevy jako bušení srdce, nervozita, poruchy spánku a noční pocení.

2. Slezina

Emocí, která zraňuje SLEZINU, je deprese z nadměrného přemýšlení. To se týká převážně vodních znamení, kterým trvá najít řešení problému delší dobu a dokáží jej v sobě rozebírat i několik měsíců. Tyto stavy doprovází chuť na sladké, únava, nevýkonnost, špatný spánek, bolest hlavy, dochází také k poklesu vnitřních orgánů jako děloha, močový měchýř či konečník.

3. Ledviny

Jestliže máte malé dítě, které trpí strachem ze školky, z otce nebo z křiku a hádek u vás doma, myslete na to, že tento strach oslabuje energii LEDVIN. Proto se v mnoha případech dítě začne počůrávat nebo mívá časté angíny. Do ledvin proniká chlad a odtud pak do oblasti krku, kde způsobuje záněty. Dítě je stále nemocné a rodiče nevědí, co s ním. Ledviny jsou oslabené a ubližuje jim každý chlad, který projde okolo.

4. Játra a žlučník

Pokud neustále řešíte problémy v rodině, potlačujete zuřivost a hněv, způsobujete si tím oslabení JATER A ŽLUČNÍKU. Takové oslabení se projevuje bolestmi hlavy, migrénou, problémy s očima (pálením a řezáním) bolestmi kloubů, častým močením, nebo dokonce i záněty vejcovodů nebo dělohy. „Přišel za mnou pacient, kterému se třásly ruce a nohy, měl závratě a bál se, zda nemá Parkinsonovu chorobu. Když jsme zpětně rozebírali jeho anamnézu, zjistil jsem, že před čtyřmi lety musel prodat firmu, jelikož ho podvedli společníci. Nedokázal se zbavit zlosti a hněvu. Jeho játra slábla a vznikal v nich vítr, který stoupal do hlavy a následně vyvolával závratě, bolesti hlavy, pálení očí, křeče nohou a rukou. Onemocněl z nadměrného hněvu a zlosti“

5. Plíce

Posledním orgánem jsou PLÍCE. Například znamení panny je velice úzkostlivé, trápí ji gynekologické výtoky, trávicí problémy, nadýmání a plynatost. Nadměrná úzkost poškozuje plicní energii, která pak neproudí a nezvlhčuje dané orgány, ale naopak – zraňuje je svou suchostí. Ta se projevuje i na pokožce, jež je suchá a svědí.

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu