Ekzém na tváři

Dnes vybírám pacientku ve znamení Váhy, paní ve věku 60 let, které se asi dva roky na tváři objevuje červený svědivý ekzém, který ji psychicky ničí. Zkoušela vše, konopná mast ji chvíli pomáhala, pak se zase zhoršila, kortikoidy nic neřešily.

Dalším problémem byla nespavost, užívá nyní antidepresiva, po usnutí se vždy probudí okolo 1. hodiny v noci a pak nespí až do rána, v práci je unavená. Do ordinace ji přivezl syn se snachou, má dvě děti. Při vyšetření jsem našel tzv. horko pravé plíce, které vzniklo velkou úzkostí, kterou ale ona nechtěla přiznat. Dalším místem, které vykazovalo slabost energie, byl perikard - to je obal srdce. Tam byla přítomnost smutku a neklidu. Důrazně také popřela smutek, ten nemá a nikdy jej neměla. Upozornil jsem ji trochu tvrději, že smutek tam je.

Postupně odkryla, že je to možná proto, že má dvě děti, a dceři dala svůj byt k dispozici, kvůli vnukům a sama nyní žije v nájmu. Takže to bylo venku, to byla příčina těchto potíží. Tzn. smutek a úzkost. Tyto dvě emoce napadly plicní srdeční energii a způsobily potíže s kůží-ekzém (plíce dle tradiční čínské medicíny mají na starosti jak alergie, tak i kožní problémy), srdce a perikard je hlavní emoční sídlo a porucha spánku patří i k těmto orgánům.

Zavolal jsem si syna. Potvrdil, že maminka je spíše trpitelka, obětující se rodině. Je třeba, aby si doma vyřešili problémy a komunikovali. Dostala ode mne byliny na odstranění horkosti z plic a srdce. Myslím si, že bude to lepší a potlačované emoce již nebudou tak potlačované a vnitřní horko nebude tak velké.

Někdy je dobré nebýt statečný, ale sdělit rodině, co mě zraňuje a bolí. Přiznat se ke své slabosti je výrazem síly.

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu