Astma bronchiale
Astma (asthma) je chronickým onemocněním dýchacích cest. Vyznačuje se ztíženým dýcháním, sípáním, neustupujícím kašlem nebo dušností. Pacienti velmi často také zažívají pocity sevřeného hrudníku. Problémy se objevují převážně v noci, případně při zvýšené fyzické aktivitě či pobytu v chladném prostředí. Astma může vznikat také v reakci na nejrůznější druhy alergenů jako prach, peří, srst nebo například vůně a pyly v jarním období.
Příčiny astmatu
Bronchiální neboli průduškové astma je onemocnění, které má genetickou dispozici po předcích. Pacienti by měli celý život dbát na to, aby nedráždili své plíce kouřením, prachem a ostrými aromatickými vůněmi. Častou příčinou je také prodělaný zápal plic v ranném dětství. Zejména pravá plíce se se záněty těžko srovnává - je náchylnější na horkost, která se v ní právě po prodělaném zánětu může usadit a následně tak způsobovat potíže.
Jak léčím astma bronchiale?
Tradiční čínská medicína tyto problémy řeší podáním bylin, které již zmíněnou horkost vyloučí a posílí plicní energii. Dušnost po krátkém čase mizí. Pacienti si nemusí aplikovat aerosoly, dopřejí si klidný spánek a postupně vymizí i expektorace.
Velký význam pro volnost plicní energie má zajištění toho, aby nedošlo k oslabení emocí úzkosti. Právě úzkost silně oslabuje plicní energii, která ve své slabosti není schopná odolávat. Při léčbě v čínské medicíně dochází k uvolnění hrudní páteře ve výši čtvrtého a pátého obratle, kde jsou velmi často umístěny obratlové bloky.