Nemoc - záněty středního ucha

S oblastí středního ucha velmi silně souvisí dutý orgán Fu, a tím je tenké střevo. Proto je dle mého názoru a v klinické praxi mám tento poznatek ověřen nejdůležitější příčinou narušená funkce tohoto orgánu. Potíže vznikají u malých dětí, projevují se teplotou, silnými, píchavými bolestmi ve středouší.

Příčina: nadměrné horké vlhko v tenkém střevě a jeho dráze.

Odkud se bere? Jsou to jednak emoce, které i u tak malých dětí můžeme pozorovat. Vztek, hněv, neklid, deprese. Kojenci, batolata dostávají do vínku nejen to dobré od maminek. Ale také emoce, kterými jsou budoucí maminky ovládané v době devítiměsíčního těhotenství. S tak můžeme pozorovat rodící se děti bledé, anemické, se slabým svalstvem, nevýrazné, protože jejich maminka trpěla depresemi z různých důvodů. Můžeme narazit již v porodnici na dítě, mající již ve žlučníku vztek, a taky se tak projevuje. Zkrátka toto emoční horko se projevuje a ukládá již u těch nejmenších do orgánů. I tenké střevo je jím zraňováno.

 To byly emoce. A vlhko? Všechny děti, které jsem léčil na opakující se záněty středouší, měly zahleněné tenké střevo a jeho dráhu, která jde do středouší. Toto vlhko pak vyvolává tlak, a blokádu energie, a každý blok se projevuje silnou bolestí.

 Takže spojeno dohromady emoční horko a hleny potravy = zánět středního ucha.

A kde se berou hleny u tak malých dětí? Samozřejmě z hlenotvorné potravy. Co to je? Především jsou to sladkosti! Hromady sladkostí od babiček, rodičů. Bonbony, čokolády, džusy, coly, jogurty, mléčné výrobky. Ano, potřebuje Vaše dítě mléko, ale ne tolik, kolik do Vás neustále cpou různé reklamy, předpisy, loby. A k tomu ještě v létě zmrzliny a poháry. Vždyť na to máme. Co bychom našim dětem nedopřáli. A v noci to pak začne, pro Vás i pro lékaře pohotovostní služby. Ta bolest, křik, ATB.

Léčba:

  • zásadně a tvrdě postupovat při výběru potravy, žádné sladkosti výše jmenované, mléko ředit třetinově třeba vývarem z vloček, je třeba vysušit tenké střevo, odstranit vlhko, zklidnit tento orgán
  • akupresurou jemně masírovat na obou rukou body tenkého střeva a s představou vyhánění hlenů a horka, minimálně 2 krát denně.
  • Mentální cvičení – vyfoukáme několikrát denně vlhké, horké hleny z oblasti tenkého střeva, tj. v okolí pupku přes kůži ven do prostoru
  • Fototerapie – zázvor ať čerstvý či sušený 2 krát denně, uděláme si z něj odvar, pomalu popíjet teplý.

bod tenkého střeva min
Bod tenkého střeva