Nemoc - zánět krku a angina

Nejčastější příčinou bolesti v krku, zánětu, angíny je dle Tradiční čínské medicíny narušení energie dvou orgánů:

  1. Plicní disharmonie
  2. Oslabení ledvin

Ad 1

Zánět hrtanu a hltanu je způsobován nejčastěji tím, že se pacient nadýchá horkého větru, především v letních měsících. Tato větrná horkost pronikne do obou plic, případně pohrudnice. Zde zůstane, pacient cítí bolest a suché řezání v krku. Pálení nosu, očí, sucho v hrdle. I přes léčbu ATB se nemusí tento stav úplně upravit, a potíže se periodicky vrací každoročně v letním období. K tomu se po určité době přidají i potíže se stolicí. Je suchá, vzniká zácpa. Tlusté střevo je párový orgán s plícemi. Suché horko vysušuje tekutiny plic i tlustého střeva.

Ad 2

Ve druhém případě postižení hrdla zánětem, mají velkou roli ledviny. Při jejich oslabení, ať již prochlazením, strachem či v pozdějším věku psychickým a fyzickým vyčerpáním, dojde k tomu, že se vnitřní tekutiny vyčerpají a toto sucho postihne i celý okruh kořene jazyku, krčních mandlí. Opět se postižení projeví bolestí v krku, zduřením mandlí, horečkou.

Léčba:

 Ad 1

  • Akupresurou si ošetříme bod plic vpravo i vlevo na zápěstí. Masáží ve směru hodinových ručiček si třikrát denně posílíme dráhu i orgán plic.
  • Mentální cvičení – suchý a horký vzduch si vydýcháme z obou plic přes kůži do prostoru ve formě horkého, suchého kouře vícekrát denně. Pokud onemocní dítě, mimo to, že s ním zajdete k lékaři, budete mu vícekrát vydechovat, vyfoukávat tuto škodlivinu z plic ven. Tím mu výrazně ulevíte.
  • Fytoterapie – je nutné zvlhčit plicní parenchym a hrtan pomocí jinového čaje, v tomto případě dop. šalvěj, stačí jeden čtvrtlitr denně podle mého návodu, stále opakovaného.

Ad 2

  • Akupresura – pokud máme bolesti v krku, zarudlé hrdlo, bez rýmy, kašle, dop. bod ledvin na vnitřním kotníku masírovat vpravo i vlevo 3 krát denně po dobu 1 min. s tím, že si ledviny neustále vizuálně posiluji čistou a krásnou žlutou energií.
  • Mentální cvičení – v klidu ticha si každým nádechem nasaji vlhkou rosu z ranní trávy, osvěžující, zklidňující, zvlhčující a samozřejmě ji posílám přímo přes kůži bederní krajiny do obou ledvin
  • Fytoterapie – dop. čaj z břízy, zlatobýlu, puškvorce, vrbovky. Nikdy ale ve směsi, Vždy samotné. A střídat je. Opět návod jsme již vícekrát uvedl.

bod plic min
Bod plic

bod ledvin min
Bod ledvin