Nemoc - zánět nosních dutin

Toto onemocnění se vyznačuje silným výtokem hlenohnisu z nosu, smrkáním či zaraženou rýmou, ztrátou čichu.

 Příčina: Jak jsme si řekli dříve, nos je zevním vývodem plic, tudíž příčinu je třeba především nutné hledat v tomto orgánu. Tudíž pokud jsou plíce napadený nějakou škodlivinou, ať již je to vítr, sucho, chlad, dochází k prvním příznakům v oblasti nosní sliznice a dutin nosních. ¨

 Příznaky: hustý výtok hlenu z nosu, porušený čich, kašel, bolest, čelní oblasti a dutin.

Příklad:

Podnikatel, ztráta čichu, chronická sinusitida ve stálém dvouročním léčení

Při zjišťování příčiny jsme narazily na to, proč jsem mu diagnostikoval horký vítr plic. Před dvěma lety byl na dovolené na Filipínách a tam byl silný horký vítr, který si pamatuje. Velmi mu vadil a byl nepříjemný. Ten mu pronikl do plic a dva roky mu poškozoval energii obou plic a pohrudnice, a provokoval záněty dutina nosní sliznice. Hned po prvním sezení se mu vrátil čich.

Léčba:

  • Akupresurou si ošetříme body plic na obou zápěstí, silnou masáží a s představou odstranění horkého větru z dráhy a orgánu a k tomu přidáme bod žaludku, který budeme taktéž silně masírovat po dobu 1 minuty s představou uvolnění hlenů z této dráhy, která prochází oboustranně pod obě spodní víčka.
  • Mentální představa je stejná jako u akupresury tj. 3 krát denně si vydýcháme tento horký, suchý vítr z obou plic do prostoru přes kůži hrudníku. K tomu si také přidáme představu hlenů v žaludku, které je nutné vydýchat ve formě vlhkého jogurtu opět mimo tělo ven.

Fytoterapie – morušovník černý, rostoucí na jižní Moravě, je dobrý k přípravě čaje k vyhnání větru z plic, návod viz výše, jako ostatní čaje

bod plic min
Bod plic

bod žaludku min
Bod žaludku