Nemoc - noční pomočování u dětí

U dětí, kterým je více jak 3 roky považujeme pomočování v noci za nemoc.

 Příčina: tato nemoc má příčinu jak ve slabosti a nedostatečnosti energie ledvin, tak i ve slabosti a v malé pevnosti energie močového měchýře.

 Spousta dětí je léčena na psychiatrických ambulancích pro tuto poruchu močení, berou organismus zatěžující léky na spaní a zklidnění. Přitom jen velmi malé procento takto léčených má šanci na zlepšení stavu.

 Velmi dobré výsledky v léčení této nemoci mi dávají zapravdu. Energetické oslabení okruhu ledviny, chlad, strach. To jsou příčiny, s kterými je třeba pracovat.

 Distribuce vody, regulace vody je funkcí ledvin. Ovládání a vyměšování vody ej funkcí močového měchýře. Ten kontroluje močení.
 

 Pokud bude dítě brát medikamenty v 5 nebo 7 letech, zanedbá se porucha ledvin, močového měchýře, a po několika letech se původně energetické oslabení projeví již i v orgánovém postižení ve formě zánětlivého postižení s laboratorními či rtg změnami.

 Léčba:

 V léčbě se zaměříme na posilnění ledvin – akupresura bodu ledvin a močového měchýře 3 krát denně, silnou masáží ve směru hod. ručiček po dobu až jedné minuty.

  • Mentálním cvičením se budou zabývat rodiče postižených dětí. Je třeba, aby min. 2 krát denně vyfoukali dětem z ledvin strach, chlad ve formě chladné páry a pak i z močového měchýře. Po tomto odstranění musí zase vícekrát vdechnout teplou, čistou energii do ledvin a posilnit je tak.
  • - Fytoterapie – doporučuji střídavě jeden čtvrtlitr čaje denně ze smilu písečného a druhý den zlatobýlu obecného opět vařit 15 minut ve varném skle na mírném ohni.

bod močového měchýře min
Bod močového měchýře

bod ledvin min
Bod ledvin