Nemoc - nespavost

Potíže při usínání nebo nedostatečně hluboký spánek – to je nespavost.

A/ Pokud máte pomalé usínání, hojné sny, povrchní spánek, snadné buzení, bušení srdce a hojné pocení, jedná se o syndrom horkého srdce. Tento syndrom pramení především z přemíry duševní práce, psychického neklidu, stresu, jsme roztěkaní, zapomínáme, jsme roztržití.

B/ Při špatném spaní, závratích, bolestech bederní krajiny, hučení v uších, chladných nohou se jedná o energetickou nedostatečnost ledvin.

C/ I žlučník může být příčinou špatného spaní, je to tehdy, když jsme se silně rozčílili, s dětmi, spolupracovníkem, rodiči, tchýní… Často máme přitom bolesti hlavy ve spáncích, pravé či levé strany.

Léčba:

Ad A

  • V případě syndromu horkého srdce je vhodné akupresurou ovlivnit hned 2 body – bod srdce, bod tenkého střeva viz obr., s představou, že si z uvedených orgánů vyháním horko.
  • Mentální cvičení zabírá velmi dobře – několikrát denně si třeba 15 krát až 20 krát vydýcháme ze srdce nadbytek horké páry, horkého vzduchu a stejně tak i z okolí pupku, přes kůži do prostoru (do Božího světla).
  • Fototerapie – výborným čajem je čaj dobromyslu – ochlazuje a zklidňuje srdce, vždy navečer 1 šálek pomalu popíjet

Ad B

  • Je nutné posílit a přitom i zklidnit ledviny – k tomu je velmi vhodný čaj z puškvorce nebo vrbice a samozřejmě je velmi dobré doplnit tuto léčbu akupresurou na bodě ledvin na vnitřním kotníku.

Ad C

  • Stačilo by říct nebo napsat, nerozčilujte se. To ale není vůbec snadné. Zde je dobré učit se odpouštět nedostatky druhých, učit se toleranci, naučit se připouštět si své četné chyby, zametat před svým prahem, hledat třísku ve svém oku. Vztek se z nás vytratí. Každý večer si myjeme tělo, čistíme zuby. Dřív než ulehneme, vyčištěme si také duši od denního bláta, které jsme si na ni nanesli.

bod srdce min
Bod srdce

bod tenkého střeva min
Bod tenkého střeva

bod ledvin min
Bod ledvin