Nemoc - bolest hlavy

Příčin bolestí hlavy je celá řada, my si vybereme ty nejčastější.

A/

bolesti hlavy vyvolané škodlivou energií větru – jedná se o stav, kdy při delším pobytu na větru dojde k jeho průniku v povrchových vrstvách do jangových drah v hlavě a skrze ně pak do mozku. Je to bolst ostrá, přecházející z jednoho místo do druhého, mrazivá, postižený podvědomě utíká z větru, nesnáší jej.

Léčba:

  • Akupresurou si ošetříme jangové dráhy močového měchýře a žlučníku s představou, že z nich vyháníme pronikající vítr, viz obr.
  • Mentálním cvičením si v leže z uvedených bodů každým výdechem odstraníme vítr a naprosto podobným způsobem si jej můžeme vydýchat přímo z celé hlavy. Zde uvedu příklad – tesař, 24 let, bolesti hlavy, byl objednán k vyšetření na neurologické oddělení, naměřil jsem mu v povrchu hlavy vítr, pracoval na podzim ve větru na střeše, vítr uvedeným způsobem byl evakuován, po 3 dnech potíže ustaly, k hospitalizaci nedošlo, 1 rok je bez potíží.

B/

Bolesti hlavy vyvolané horkým vlhkem žlučníku. Tento typ onemocnění migrenózního charakteru má tyto příčiny. Je to jednak horko žlučníku, které vzniká převážně emočním vztekem z přepracování, psychického přepětí, z nuceného ovládání v zaměstnání. K tomuto emočnímu horku pokud přidáme špatné stravovací návyky v podobě přemíry vlhké stravy / jogurty, mléčné výrobky, čokolády, zmrzliny, omáčky…, tak tato vlhkost se spojí s horkostí, stoupá v dráze žlučníku, vytváří blokády energie v oblasti pravého či levého spánku, projevuje se urputnou bolestí, ostrou, šokující, s tlakem za očima, a je spojena s žaludeční nevolností, zvracením.

Léčba:

  • Akupresurou odstraníme z bodu žlučníku a jeho dráhy horkou energii v představě, poté vlhkou páru v představě tj. 3 krát denně jemnější masáží ve směru hodinových ručiček.
  • Mentálním cvičením se snažíme přímo ze žlučníku pod pravým obloukem žeberním vydýchat několikrát denně několika výdechy horkou a vlhkou páru, jako bychom zvedli pokličku z hrnce bublající omáčky.
  • Horkost žlučníku velmi dobře srovnává čaj z pampelišky 1 krát denně 1 čtvrtlitr
  • Dietní opatření – bylo by vhodné zhruba 1 měsíc silně omezit vlhká jídla, výše uvedené, zklidnit psychiku modlitbou, meditací, fyzickou aktivitou, relaxací, jógou.

bod močového měchýře min
Bod močového měchýře

bod žlučníku min
Bod žlučníku