• Mountain River Page

V tradiční čínské medicíně se rozlišuje 5 základních orgánů

1. Srdce

Nadměrný smutek poškozuje SRDCE. Jakmile se nedokážete přenést přes odchod blízkého, srdce se začne přehřívat. Dostaví se projevy jako bušení srdce, nervozita, poruchy spánku a noční pocení.

2. Slezina

Emocí, která zraňuje SLEZINU, je deprese z nadměrného přemýšlení. To se týká převážně vodních znamení, kterým trvá najít řešení problému delší dobu a dokáží jej v sobě rozebírat i několik měsíců. Tyto stavy doprovází chuť na sladké, únava, nevýkonnost, špatný spánek, bolest hlavy, dochází také k poklesu vnitřních orgánů jako děloha, močový měchýř či konečník.

3. Ledviny

Jestliže máte malé dítě, které trpí strachem ze školky, z otce nebo z křiku a hádek u vás doma, myslete na to, že tento strach oslabuje energii LEDVIN. Proto se v mnoha případech dítě začne počůrávat nebo mívá časté angíny. Do ledvin proniká chlad a odtud pak do oblasti krku, kde způsobuje záněty. Dítě je stále nemocné a rodiče nevědí, co s ním. Ledviny jsou oslabené a ubližuje jim každý chlad, který projde okolo.

4. Játra a žlučník

Pokud neustále řešíte problémy v rodině, potlačujete zuřivost a hněv, způsobujete si tím oslabení JATER A ŽLUČNÍKU. Takové oslabení se projevuje bolestmi hlavy, migrénou, problémy s očima (pálením a řezáním) bolestmi kloubů, častým močením, nebo dokonce i záněty vejcovodů nebo dělohy. „Přišel za mnou pacient, kterému se třásly ruce a nohy, měl závratě a bál se, zda nemá Parkinsonovu chorobu. Když jsme zpětně rozebírali jeho anamnézu, zjistil jsem, že před čtyřmi lety musel prodat firmu, jelikož ho podvedli společníci. Nedokázal se zbavit zlosti a hněvu. Jeho játra slábla a vznikal v nich vítr, který stoupal do hlavy a následně vyvolával závratě, bolesti hlavy, pálení očí, křeče nohou a rukou. Onemocněl z nadměrného hněvu a zlosti“

5. Plíce

Posledním orgánem jsou PLÍCE. Například znamení panny je velice úzkostlivé, trápí ji gynekologické výtoky, trávicí problémy, nadýmání a plynatost. Nadměrná úzkost poškozuje plicní energii, která pak neproudí a nezvlhčuje dané orgány, ale naopak – zraňuje je svou suchostí. Ta se projevuje i na pokožce, jež je suchá a svědí.
DrMacek organyTCM