• Mountain River Page

Ledviny z pohledu čínské medicíny

Když se rozhlédnu při popíjení šálku espresa na kolemsedící, vidím do jejich vnitřku, světa jejich emocí, zranění. Často se mě ptají, zda jsem viděl někoho úplně zdravého.

Ne, neviděl...

Paní, která sedí se svým manželem vedle u stolku, neustále řeší budoucnost svých dětí. Tato budoucnost, která se neustále roní v myšlenkách v její mysli, jí hodně ubírá energii ledvin. Její pravá ledvina je slabá, je tam strach o své děti.

Pacienti namítají často, že je normální mít obavy o své děti. O jejich život, výchovu, vzdělání, práci, osud. Ano, to je normální, ale pouze tehdy, pokud je to v úrovní tzv. fyziologické křivky, amplitudy, vlnovky. To znamená, že pokud je nadměrný dlouhodobě a vybočuje z této křivky směrem nahoru, tak se stává patologickým strachem. Ten svírá a oslabuje energii ledvin. Tato slabost je vidět na i paní.

Černé kruhy pod očima, jemné vlasy, držení strnulé beder a těla, bílá barva kůže tváře. Do budoucna jí čekají bolesti bederní páteře, kolenou, bolesti hlavy v zátylku, únava, padání vlasů, zimomřivost, porucha plodnosti z nedozrávání vajíček, problémy s hypofunkcí štítné žlázy s nutností substituce hormony. Je zapotřebí ponížit obavy z budoucna, přijmout už svoji budoucnost s větší důvěrou, ale ne s fatalismem. Často se pachtíme za svojí budoucností a nežijeme přítomností. Stále jsme o krok vpředu, zakopáváme a nevnímáme různé životní příhody v našem životě s moudrostí.

Nemá nás to náhodou zastavit? Co nám to všechno, co se děje nyní, napovídá o naší překotnosti v budoucnosti? Nemám něco změnit, pochopit, ujasnit si, co je důležité, jaké hodnoty mám nastavené? Není to také o mé tvrdohlavosti, že si chci prosadit tzv. SVOU BUDOUCNOST na úkor své rodiny, svých dětí, ženy? Do jaké míry zde narůstá mé Já, do jaké míry se rozpíná, vytváří nesvár, nepokoj a dusí ty ostatní?

Povolte v řešení Vaší budoucnosti. Ledviny zpevní a získáte zase Vaši životní jistotu.